BYĆ DUMNYM Z SIEBIE

Duma od dawna jest dla mnie właściwą wskazówką w podejmowaniu życiowych decyzji i oceny własnych działań i wartości. Zawsze chciałem być dumny z tego kim jestem i co robię.

Dlaczego to takie ważne ?

Do każdego celu prowadzi wiele różnych dróg. Niektóre z nich są łatwiejsze, szybsze inne bardzo trudne i wymagające czasu, cierpliwości i pokory. Łatwiej jest ukraść niż zarobić, łatwiej się mądrzyć, niż czytać książki by stać się mądrym, łatwiej jest się sprzedać, niż zbudować siebie i zostać docenionym, łatwiej jest uciekać niż zostać i zmierzyć się z własnymi problemami ect…

Każdy z nas marzy o różnych rzeczach. Ma swoje cele i pragnie je zrealizować podejmując różne działania. To, co robimy dzisiaj decyduje o tym kim się stajemy i kim będziemy jutro. Czy kładąc się spać spoglądasz w lustro i mówisz do siebie „Brawo, jestem z siebie dumny”, czy może odwracasz głowę myśląc w ciszy, że to nie ma znaczenia, bo cel uświęca środki?

Jeżeli droga do celu nie napełnia Cię dumą i nie daje radości, satysfakcji i spełnienia, to sam cel też Ci tego nie da, gdy go osiągniesz.

Czy jesteś dumny z tego kim jesteś?

Czy jesteś dumny z tego co robisz i jak robisz?

Czy jesteś dumny z tego jak traktujesz innych ludzi?

Prawdziwa siła i integralność charakteru to robienie tego, co właściwe nawet wtedy, gdy nikt nie patrzy.

Będziesz zadowolony z życia jeżeli zrobisz coś z czego będziesz dumny, a nie co jest szybkie, łatwe i przyjemne. Bycie dumnym z tego kim się jest i co się robi jest wprost proporcjonalne do naszej satysfakcji z życia, radości i spełnienia.

„Bycie najbogatszym człowiekiem na cmentarzu mnie nie interesuje. Kłaść się do łóżka w nocy z myślą, że stworzyliśmy coś wspaniałego… to się dla mnie liczy.” – Steve Jobs

Trzymam za Was kciuki i życzę powodzenia w tworzeniu Siebie.