WYBIERAJ SZCZĘŚCIE – zawsze i po mimo wszystko!

W czwartek po dość niefortunnym i bardzo szybkim wypadku motocyklowym na torze Poznań, podczas treningów przygotowawczych do III i IV rundy Wyścigowego Motocyklowego Pucharu Polski Moto3, wylądowałem w szpitalu ze złamanym obojczykiem i uśmiechem na twarzy. Złamanie nie było specjalnie wyjątkowym wydarzeniem i widokiem na szpitalnym oddziale ratunkowym, natomiast mój szeroki i szczery uśmiech pomimo wypadku wydawał się być czymś niespotykanym pośród posępnych i narzekających na wszystko min pozostałych pacjentów.

Dlaczego ?

Czy wypadek, ból w barku, złamana kość i niemożność wystartowania w weekendowych wyścigach było jakimkolwiek powodem do utraty tego uśmiechu i poczucia szczęścia i radości życia?

Szczęście to jedyny sensowny cel w życiu i największy sukces jaki znam. Wszystko inne przy prawdziwym uśmiechu na twarzy wywołanym przyjemnością samego bycia i niepohamowanej bezwstydnej radości życia blednie i odchodzi w cień. Każdy inny sukces, jak ponadprzeciętne osiągnięcia, pieniądze czy sława, jest niczym jeżeli nie osiągniemy tego pierwszego i najważniejszego sukcesu, którym jest zwykła codzienna radość, szczery uśmiech, proste, naturalne szczęście.

Tak często szukamy szczęścia gdzieś na zewnątrz np. w sukcesie, pieniądzach, sławie a nawet, a może w szczególności, w miłości i związkach romantycznych, tak jakby posiadanie pieniędzy czy partnera było rozwiązaniem wszystkich życiowych problemów. Jesteśmy szczęśliwi jak to mamy, a jak stracimy to i szczęście ulatuje z nas jak powietrze z przedziurawionego balonu. Tak dużo ludzi mówi o sukcesach, miłości, kochaniu a tak mało ludzi kocha siebie i jest prawdziwie zakochanym w swoim własnym życiu i własnej drodze. Prawdziwe szczęście pochodzi z wewnątrz, z nas samych i niczym nie można go zakłócić lub zburzyć.

Szczęście to nasz osobisty wybór oparty na pełnej akceptacji tego, co nas spotyka i wierzę, że to wszystko ma swój cel i głęboki sens, którego czasem nie potrafimy sami zrozumieć! Życie wie lepiej i warto z nim tańczyć i podążać odkrywaną dla nas ścieżką, zawsze z otwartością na każde doświadczenie i nieustannie z uśmiechem na twarzy, bez względu na wszystko.

Swoją drogą, to właśnie szczęście jest podstawą naszego życia i drogą do każdego sukcesu o jakim marzymy. Jak to ktoś kiedyś powiedział : „Pieniądze nie są podstawą szczęścia, ale z pewnością szczęście jest podstawą do posiadania pieniędzy” i zgadzam się z tym całym sercem.

Czy kochasz siebie ?
Czy jesteś szaleńczo zakochany w swoim życiu ?

Jeżeli nie, to najwyższy czas to zmienić, bo życie jest piękne i nie ma w nim ani jednej chwili do stracenia. I to największa bzdura twierdzić ze „w życiu piękne są tylko chwile” … no chyba, że ktoś chce czerpać wiedzę i inspirację na temat życia, radości, spełnienia i szczęścia od kogoś kto może i był wspaniałym wokalistą i poetą, ale również tak naprawdę zagubionym, nieszczęśliwym i bardzo samotnym narkomanem … i choć przez lata słuchałem właśnie takich piosenek i ludzi, to dziś nachodzi mnie refleksja i osobiście bardzo odradzam takich inspiracji i wkładania sobie i innym do głowy takich bzdur i przekonań.

Każdy moment jest darem, radością, miłością i spełnieniem, a każdy nasz oddech cudem, który kiedyś się skończy. Dlatego życie jest takie cenne i tak wspaniałe w dosłownie każdej sekundzie.

W życiu piękne są wszystkie chwile!

WSZYSTKIE BEZ WYJĄTKU!!!